شیشه سربی

شرکت پرتوطب کسری وارد کننده و توزیع کننده شیشه سربی پزشکی و صنعتی با معادل سربی ۲/۳ و بالاتر برای حفاظت در برابر انواع پرتوها شامل XRAY و گاما است .

 

  1. شیشه های سربی در ۵ سایز استاندارد (۱×۲- ۱۲۰×۸۰ – ۸۰ × ۶۰ – ۴۰×۶۰ – ۳۵×۳۵, …) و سایزهای سفارشی خاص و با معادل سربی های مختلف قابل ارائه می باشد.
  2. این مجموعه با استفاده از نیروهای متخصص دوره دیده مطابق با استانداردهای شرکتهای معتبر اروپایی و آمریکایی اقدام به تولید و عرضه کلیه قاب یا فریم های سربی شیشه ها را در سریع ترین زمان و به صورت بسیار دقیق و با کیفیت بالا را در داخل کشور نموده است.
  3. با توجه به نوع بسته بندی شیشه سربی که بصورت کاملا ایمن می باشد ، حمل صحیح و سالم شیشه به تمام نقاط کشور براحتی امکان پذیر می باشد.
    فریم های پنجرهای سربی در دو کلاس روکار و توکار، فلزی و چوبی، با تنوع رنگ و با قابلیت جاگذاری در درب و دیوار قابل ارائه می باشد.

با توجه به خریداری شیشه ها از کمپانی های معتبر دنیا ، شیشه ها از لحاظ Visual و Optical مطابق با استاندارهای جهانی بوده و دارای شفافیت بسیار بالا حتی در ضخامتهای بالا می باشند.

شیشه های وارداتی این شرکت از مبادی قانونی وارد کشور شده وهمراه با گواهی تست تائید شده سازمان انرژی اتمی در رابطه با معادل سربی استاندارد به خریداران محترم قابل ارائه می باشد.

پرتو طب کسری ارائه دهنده بهترین خدمات در زمینه شیشه های سربی، سربکوبی،درب سربی،پنل سربی

درباره شیشه سربی چه می دانیم؟

رایج ترین موارد استفاده از شیشه سربی ، لیوان های آشامیدنی ، زیور آلات ، مواد زیستی ، جواهرات ، لنزهای نوری ، لعاب و لاک ، مواد درزگیر و لحیم شیشه و محافظت در برابر اشعه گاما و اشعه ایکس است. دامنه گسترده ای از کاربردها توسط خصوصیات فیزیکی ، شیمیایی و مکانیکی سرب امکان پذیر است.

آیا شیشه سربی، تاریخچه ای هم دارد؟

شیشه هایی با محتوای اکسید سرب اولین بار در بین النهرین ، زادگاه صنعت شیشه ظاهر شدند. اولین نمونه شناخته شده، یک قطعه شیشه ای آبی در 1400 سال قبل از میلاد مسیح حاوی 3.66٪ PbO  بدست آمده است.

شیشه سرب نیز در دوره هان چین وجود داشت. در آنجا برای اشیای آیینی مانند اشیا بزرگ و کوچک، جواهرات و طیف محدودی از ظروف بکار می رفت. این فناوری در امتداد جاده ابریشم توسط تاجران شیشه، از خاور میانه آورده شد. با این حال، تفاوتهایی درشیشه سربی مورد استفاده در غرب و خاورمیانه وجود داشت.

 در اروپای قرون وسطایی و اوایل مدرن ، شیشه سربی به عنوان پایه ای در عینک های رنگی ، به ویژه در موزاییک ، مینا ، نقاشی شیشه رنگی و جواهرات، جایی که برای تقلید از سنگ های قیمتی بکار می رفت و استفاده می شد. چندین منبع متنی که شیشه سرب را توصیف می کنند  هنوز در دسترسند.

چه موارد دیگری در مورد شیشه های سربی وجود دارد؟

شیشه سربی به طور سنتی برای محافظت در برابر کاربردهای محافظتی در برابر اشعه ایکس و گاما در کارهای پزشکی ، فنی و تحقیقاتی مورد استفاده قرار می گیرد. خاصیت شفاف شیشه اجازه می دهد تا از آن بعنوان یک پنجره مشاهده استفاده شود در حالی که هنوز اپراتور را از آسیب محافظت می کند. با تغییر محتوای سرب ماده ، می توان خصوصیات محافظ را متناسب با نیازهای خاص تنظیم کرد.

علاوه بر این ، شیشه سربی معمولاً در صنایع الکترونیک برای کپسوله سازی دیودها استفاده می شود. مواد اجازه می دهد آب بندی در دمای پایین ، که برای جلوگیری از آسیب به اجزای الکتریکی حساس ضروری است.

اگرچه مقررات زیست محیطی سختگیرانه تر می شوند ، لیوان سربی که برای کاربردهای الکترونیکی استفاده می شود به دلیل ویژگیهای اساسی و منحصر به فرد مواد ، از این معافیت برخوردار شد. با این حال ، توسعه در این زمینه به سرعت ادامه می یابد .

از خصوصیات شیشه سربی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خواص محافظتی عالی در برابر اشعه ایکس
  • امکان مشاهده شفاف در شرایطی که از تابش یونیزه استفاده می شود
  • آب بندی در دمای پایین ( از لوازم الکترونیکی در برابر آسیب محافظت می کند)

موارد مهم استفاده از شیشه سربی در برابر تابش اشعه :

در مکانهایی مانند رادیولوژی ، فلوروسکوپی ، آنژیوگرافی ، آزمایشگاه های کاتتریزاسیون قلب ، توموگرافی کامپیوتری (سی تی اسکن)، اتاق عکسبرداری و ماموگرافی

آیا شیشه سربی خطرناک است؟

وقتی از ظروف نوشیدنی کریستال سرب به روشی معمولی استفاده می شود ، خطری برای سلامتی ندارند! … شما می توانید با خیال راحت از ظروف کریستال استفاده کنید. زیرا بطور معمول هیچ مایعی در طول هر وعده غذایی به اندازه کافی در لیوان نمی ماند.

پانل سربیدرب سربیسرب کوبیشیشه سربی

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
12 + 1 =


شروع گفتگو
تماس با پرتو طب
پرتو طب کسری
همین الان سوالی داری بپرس